Sposoby na oczyszczanie ścieków

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budując dom, należy przemyśleć wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest metoda oczyszczania ścieków. Dowiedz się, w jaki sposób możesz oczyszczać ścieki w swoim domu i wybierz najlepszą metodę dla Twojego gospodarstwa domowego. 

Ekologiczne oczyszczanie ścieków

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod oczyszczania są oczyszczalnie ekologiczne. Na czym polega takie oczyszczanie w zgodzie z naturą? Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna, nazywana czasem także oczyszczalnią drenażową, oczyszcza ścieki w miejscu ich powstawania. Dzięki temu nie trzeba pompować ścieków z szamba i wywozić ich do oczyszczalni miejskiej, ponieważ ścieki powstające w domu trafiają do osadnika gnilnego, potem do drenażu rozsączającego, gdzie zatrzymywane są zanieczyszczenia, a woda znika w gruncie.

Oczyszczanie tunelowe

Częstym wyborem są także oczyszczalnie tunelowe. Jest to bardzo nowoczesna metoda bazująca na mechanicznej oraz biologiczno-tlenowej metodzie oczyszczania ścieków. W pierwszej kolejności separowane są odpady, które nie rozpuszczają się w wodzie. Następnie ścieki poddawane są precyzyjnemu oczyszczaniu. Po etapie końcowego oczyszczania ścieki mogą być w pełni bezpiecznie odprowadzone do gruntu. Należy jednak mieć na uwadze, że aby przydomowa oczyszczalnia tunelowa działa w pełni sprawnie i skutecznie, konieczne jest zastosowanie w niej odpowiednich szczepów bakterii. 

Jakie szambo wybrać?

Należy także zastanowić się, jakie szambo wybrać do Twojego gospodarstwa domowego. Szamba można podzielić na dwa podstawowe rodzaje, czyli szambo plastikowe oraz szambo betonowe.

Szambo plastikowe jest przede wszystkim dużo lżejsze. Oznacza to, że jego montaż przebiega bez żadnych większych trudności. Należy jednak pamiętać, że nie są one bardzo wytrzymałe, dlatego też niemożliwe jest umieszczenie plastikowego szamba pod podjazdem, a przed zasypaniem go ziemią konieczne jest napełnienie szamba wodą.

Szamba betonowe są zaś wyjątkowo wytrzymałe. Ma to znacznie zwłaszcza wtedy, gdy nad zbiornikiem planujemy zbudować podjazd do garażu albo miejsce parkingowe. Są one lepszym wyborem także w przypadku bardzo dużej rodziny. Należy jednak uwzględnić fakt, że przez duży ciężar szamba betonowego, jego montaż jest dość skomplikowany.

Zdjęcie główne: pexels.com/Amine KM

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pelargonie w ogrodzie. Sadzenie i pielęgnacja
/
Pelargonie w ogrodzie. Sadzenie i pielęgnacja
Wiosna już w pełni, warto więc dowiedzieć się czegoś o roślinach. W tym artykule podpowiadamy, jak sadzić i dbać o […]
Jak efektywnie wykorzystać wodę z deszczu dzięki betonowym zbiornikom?
/
Jak efektywnie wykorzystać wodę z deszczu dzięki betonowym zbiornikom?
Odkryj metody gromadzenia i efektywnego wykorzystania deszczówki za pomocą betonowych zbiorników. Dowiedz się, jak te proste techniki mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju oraz obniżki rachunków za wodę.
Kiedy w tym roku wypada Dzień Mamy?
/
Kiedy w tym roku wypada Dzień Mamy?
Upewnij się, kiedy w tym roku wypada Dzień Matki, żebyś pamiętał o życzeniach dla swojej mamy!