Makijaż rozświetlający to pomysł na naturalny look

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Makijaż rozświetlający nadaje skórze promiennego wyglądu i blasku. Początkowo był on jedynie trendem w kosmetyce, aby potem stać się znaną techniką makijażu. Zobacz, dlaczego jest tak popularny i co wpływa na to, że daje tak dobre efekty.

Makijaż rozświetlający – na czym polega?

Przede wszystkim, aby cera dobrze przyjęła kosmetyki do makijażu rozświetlającego, to musi być zadbana, regularnie pielęgnowana i sama mieć choć trochę blasku, wynikającego ze złuszczania i stosowania substancji wyrównujących koloryt, takich jak witamina C. Zatem czym jest makijaż rozświetlający? Podstawa takiego makijażu to rozświetlacz, a następnie podkład rozświetlający, który odżywi i nawilży skórę. Zwróć uwagę na stosowanie korektora pod oczy, bo te okolice są często narażone na cienie i obrzęki, co może zaburzać efekt całości. Odrobina błysku to ważny element, dlatego wybierz bronzer z drobinkami lub cienie do powiek z drobinkami. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na takie odcienie, które pasują do naturalnego odcienia skóry. Co na sam koniec? Oczywiście błyszczyk, który dopełni całego efektu i doda ustom wspaniałego blasku. Najlepiej nałożyć błyszczyk na pomadkę w naturalnym odcieniu na przykład nude.

Jak go wykonać krok po kroku?

Makijaż zaczyna się od nałożenia kremu nawilżającego, a najlepiej twojego, który zawiera także filtry UV. Następnie używamy bazy pod podkład i zaraz po niej podkładu rozświetlającego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć serum w podkładzie, bo wtedy ogranicza się ilość używanych kosmetyków do mniejszej ilości. Podkład wygładza twarz i rozświetla ją, dzięki czemu koloryt cery jest wyrównany. Warto także użyć korektora, który zamaskuje niedoskonałości cery i sprawi, że będzie wyglądała czysto i promiennie. Bronzer i róż nie są konieczne w wykonaniu takiego makijażu, ale można ich użyć, jeśli chce się uzyskać efekt kontrowania twarzy i rumieńców. I wreszcie przychodzi pora na rozświetlacz, a może on być w formie płynnej lub sypkiej, w zależności od efektu jaki chce się osiągnąć. Na sam koniec można, ale nie trzeba wybrać puder z drobinkami, który delikatnie podkreśli cerę.

Czy taki makijaż jest dla mnie?

Panuje pogląd, że makijaż rozświetlający jest tylko dla młodych osób. Nie jest to prawdą, bo przyda się każdej kobiecie, która chce dość sobie lekkiego i świeżego wyglądu. Taki rodzaj malowania się jest przeciwieństwem mocnego i ciężkiego makijażu. W tej opcji zachowuje się dość naturalny wygląd i przyda się on osobom o zmęczonej i pozbawionej blasku cerze. Dużo zależy też od okazji, na którą potrzebujemy wykonać makijaż. Na spotkania formalne nie jest to najlepszy pomysł, ale na letnie wieczory czy w ogóle na słoneczne miesiące, to dobry wybór. Sprawdzi się na wszelkiego rodzaju imprezy czy na uroczystości rodzinne. Jest lekki i niezobowiązujący. Twarz w takim ujęciu wygląda świeżo, promiennie i bardzo naturalnie. Dobrze wykonany makijaż rozświetlający odejmuje lat i sprawia, że twarz przyciąga uwagę, głównie ze względu na swój delikatny wygląd. Naprawdę warto nauczyć się wykonywać go krok po kroku, aby urozmaicić swoje zwyczaje związane z malowaniem się i poczuć się lekko we własnej skórze. 

Zdjęcie: Adobe Stock.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiklinowe akcesoria do ogrodu
/
Wiklinowe akcesoria do ogrodu
Szukasz ozdób i akcesoriów do ogrodu, które będą wykonane z naturalnego i ekologicznego surowca? Przeczytaj o zaletach wyrobów z wikliny.
Jak oszczędzać pieniądze?
/
Jak oszczędzać pieniądze?
Co zrobić, żeby odłożyć więcej pieniędzy? Poznaj kilka ciekawych i przydatnych pomysłów.
Klasyka i nowoczesność – jak połączyć to, urządzając kuchnię?
/
Klasyka i nowoczesność – jak połączyć to, urządzając kuchnię?
Myślisz o zastosowaniu eklektycznego wystroju w kuchni? Sprawdź nasze inspiracje na oryginalne rozwiązania aranżacyjne.