Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Makijaż rozświetlający nadaje skórze promiennego wyglądu i blasku. Początkowo był on jedynie trendem w kosmetyce, aby potem stać się znaną techniką makijażu. Zobacz, dlaczego jest tak popularny i co wpływa na to, że daje tak dobre efekty.
Przede wszystkim, aby cera dobrze przyjęła kosmetyki do makijażu rozświetlającego, to musi być zadbana, regularnie pielęgnowana i sama mieć choć trochę blasku, wynikającego ze złuszczania i stosowania substancji wyrównujących koloryt, takich jak witamina C. Zatem czym jest makijaż rozświetlający? Podstawa takiego makijażu to rozświetlacz, a następnie podkład rozświetlający, który odżywi i nawilży skórę. Zwróć uwagę na stosowanie korektora pod oczy, bo te okolice są często narażone na cienie i obrzęki, co może zaburzać efekt całości. Odrobina błysku to ważny element, dlatego wybierz bronzer z drobinkami lub cienie do powiek z drobinkami. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na takie odcienie, które pasują do naturalnego odcienia skóry. Co na sam koniec? Oczywiście błyszczyk, który dopełni całego efektu i doda ustom wspaniałego blasku. Najlepiej nałożyć błyszczyk na pomadkę w naturalnym odcieniu na przykład nude.
Makijaż zaczyna się od nałożenia kremu nawilżającego, a najlepiej twojego, który zawiera także filtry UV. Następnie używamy bazy pod podkład i zaraz po niej podkładu rozświetlającego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć serum w podkładzie, bo wtedy ogranicza się ilość używanych kosmetyków do mniejszej ilości. Podkład wygładza twarz i rozświetla ją, dzięki czemu koloryt cery jest wyrównany. Warto także użyć korektora, który zamaskuje niedoskonałości cery i sprawi, że będzie wyglądała czysto i promiennie. Bronzer i róż nie są konieczne w wykonaniu takiego makijażu, ale można ich użyć, jeśli chce się uzyskać efekt kontrowania twarzy i rumieńców. I wreszcie przychodzi pora na rozświetlacz, a może on być w formie płynnej lub sypkiej, w zależności od efektu jaki chce się osiągnąć. Na sam koniec można, ale nie trzeba wybrać puder z drobinkami, który delikatnie podkreśli cerę.
Panuje pogląd, że makijaż rozświetlający jest tylko dla młodych osób. Nie jest to prawdą, bo przyda się każdej kobiecie, która chce dość sobie lekkiego i świeżego wyglądu. Taki rodzaj malowania się jest przeciwieństwem mocnego i ciężkiego makijażu. W tej opcji zachowuje się dość naturalny wygląd i przyda się on osobom o zmęczonej i pozbawionej blasku cerze. Dużo zależy też od okazji, na którą potrzebujemy wykonać makijaż. Na spotkania formalne nie jest to najlepszy pomysł, ale na letnie wieczory czy w ogóle na słoneczne miesiące, to dobry wybór. Sprawdzi się na wszelkiego rodzaju imprezy czy na uroczystości rodzinne. Jest lekki i niezobowiązujący. Twarz w takim ujęciu wygląda świeżo, promiennie i bardzo naturalnie. Dobrze wykonany makijaż rozświetlający odejmuje lat i sprawia, że twarz przyciąga uwagę, głównie ze względu na swój delikatny wygląd. Naprawdę warto nauczyć się wykonywać go krok po kroku, aby urozmaicić swoje zwyczaje związane z malowaniem się i poczuć się lekko we własnej skórze.
Zdjęcie: Adobe Stock.