Czy warto kupić generator prądu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Komu przyda się agregat prądotwórczy?

Praca w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej jest mocno utrudniona, szczególnie przy użyciu elektronarzędzi, bez których wykonanie niektórych prac byłoby niemożliwe. Co ciekawe, do niedawna generator prądu był urządzeniem wybieranym wyłącznie przez przedsiębiorców, podczas gdy obecnie artykuły te sprawdzą się także w użytku prywatnym. Czy warto je kupić dla swojej firmy lub dla siebie, np. do prac na działce, w ogrodzie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Generator prądu – ogólne informacje

Agregat, czyli potocznie generator prądu, to urządzenie przeznaczone do generowania energii elektrycznej, którą można z łatwością zasilić w praktyce wszystkie odbiorniki prądu, w tym narzędzia, urządzenia, a nawet niewielkie pojazdy używane w obrębie działki. W budowie wyróżniamy przede wszystkim silnik – diesla lub benzynowy czy też na gaz – a także zbiornik paliwa i prądnicę, która zmienia pracę silnika na energię elektryczną. Oczywiście to opis bardzo uproszczony, gdyż na rynku można znaleźć produkty różniące się wieloma parametrami zupełnie zmieniającymi ich sposób użytkowania. Szczególnie ciekawym dodatkiem jest AVR, czyli funkcja stabilizowania napięcia, dzięki której wygenerowanym prądem można zasilić także szczególnie czułe odbiorniki.

Jakie cechy powinien mieć dobry agregat prądotwórczy?

Dobry agregat prądotwórczy to taki, który jest dobrze dopasowany do rodzaju wykonywanej pracy. Nie warto kierować się wyłącznie ceną – bywa tak, że dobry agregat wcale nie musi kosztować fortuny i odwrotnie – nawet niewielka dopłata względem najtańszego modelu może okazać się bardzo opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej.  Sprawdź agregaty, które z całą pewnością można polecić. Warto również przy zakupie zwrócić uwagę między innymi na:

  • pojemność zbiornika paliwa,
  • sposób rozruchu: elektryczny lub ręczny,
  • moc w kW (powinna być dostosowana do liczby i poboru prądu wszystkich podłączonych urządzeń),
  • napięcie (230 V lub 400V),
  • budowę,
  • liczbę gniazd,
  • funkcje i technologie dodatkowe.

Zalety generatora prądu

Generator prądu ma wiele zalet, które wynikają bezpośrednio z jego konstrukcji, sposobu działania i funkcjonalności. Urządzenie pozwala przede wszystkim na pracę w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej, np. na placach budowy, w opuszczonych magazynach, na łodziach lub na budowach we wstępnej fazie stawiania nowych obiektów.

Ponadto generator prądu to urządzenie zapewniające bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie szczególnie istotne jest zachowanie stałego i ciągłego dostępu do prądu. Wszelkie przestoje np. w pracy linii produkcyjnej mogą być bardzo kosztowne, dlatego generator skutecznie chroni przed nagłymi utratami napięcia. Szczególnie gdy zostanie wkomponowany jako SZR, element układu samoczynnego załączania rezerwy.

Dodatkowo stosunkowo niska cena sprawia, że zakup tego rodzaju urządzeń wcale nie musi nadszarpnąć budżetu domowego lub firmowego, dzięki czemu można od razu kupić model o odpowiednio dużej mocy. Warto jednak pamiętać o wyborze generatorów pochodzących od renomowanych firm, które specjalizują się w ich dystrybucji. W ten sposób można mieć pewność ich oryginalności oraz zgodności parametrów technicznych zawartych w dokumentacji w stosunku do tych realnych.

Fot.: leonardo1960/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać worki na śmieci?
/
Jak wybrać worki na śmieci?
Wybór worków na śmieci dostępnych na rynku jest ogromny – różna grubość folii, kolory, zapachy i dodatkowe ułatwienia.
Akcja regeneracja! 3 sposoby na przesuszone dłonie
/
Akcja regeneracja! 3 sposoby na przesuszone dłonie
Najczęściej do przesuszenia skóry dłoni dochodzi pod wpływem mrozu, suchego powietrza lub środków chemicznych zwłaszcza teraz kiedy częściej stosujemy żele i płyny do dezynfekcji. Znajdź chwile dla siebie i zadbaj o skórę swoich rąk bez wychodzenia z domu. To prostsze niż myślisz!
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak działa i dlaczego warto ją mieć?
/
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak działa i dlaczego warto ją mieć?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - ekologiczne rozwiązanie zapewniające niezależność od sieci kanalizacyjnej i ochronę środowiska.