• Redakcja
  • Zasady współpracy
  • Kontakt
  • Nowoczesne technologie i wieś
Sielankowelove
  • Życie na wsi
    • Rodzina
    • Dom
    • Sad i ogród
    • Wokół domu
  • W kuchni
  • Zdrowie i uroda
  • Pasja i hobby
Brak wyników
Zobacz więcej wyników
Sielankowelove
Brak wyników
Zobacz więcej wyników
Sielankowelove Życie na wsi Dom

Huśtawka w domu nie tylko dla dzieci

Justyna Fiedoruk Przez Justyna Fiedoruk
22 grudnia 2021
w Dom, Życie na wsi
0
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
26
Udostępnień
175
Odsłon
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Huśtawka zwykle kojarzy się z atrakcją na placu zabaw. Można też zamontować ją w domu – nie tylko dla dziecka. Taka domowa huśtawka to świetny pomysł na oryginalną dekorację.

Wiszący bujany fotel, siedzisko – tak bywa określany rodzaj domowej huśtawki. Najczęściej kojarzy nam się z akcesorium niewielkich rozmiarów, które zazwyczaj było zawieszane w drzwiach i służyło jako forma zabawy dla naszych dzieci. Dziś pod określeniem huśtawki kryje się więcej znaczeń. Można ją śmiało wkomponować w aranż domowego pomieszczenia. Jak to zrobić? Mamy kilka ciekawych inspiracji, może którąś z nich wykorzystasz w swoim domu.

W tych pomysłach z całą pewnością „się zabujasz”. Czyli jak wykorzystać huśtawkę w domu?

Ma być udogodnieniem dla domowników, ale też robić wrażenie na gościach? To żaden problem, huśtawka może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym w naszym domu. Nie chodzi koniecznie o standardową huśtawkę, jaką kojarzymy z dziecięcych placów zabaw, obecnie pod tym określeniem kryje się wiele różnych domowych, bujanych akcesoriów. Taka huśtawka może chociażby zostać stałym elementem wystroju naszej sypialni. Bujany mebel w formie kosza przyczepionego do sufitu wkomponuje się w sypialnianą aranżację na stałe, ponieważ taki rodzaj mebli nie jest mobilny – nie przestawimy huśtawki na życzenie, jeśli akurat w danej chwili wpadlibyśmy na pomysł małego przemeblowania. Huśtający się fotel zawieszany na pałąku możemy zamontować w dowolnym miejscu, ale większość osób decyduje, aby jego lokalizacja była jak najbliżej łóżka. Taki wyplatany kosz siedzący możemy obłożyć poduszkami. W sypialni może się stać naszym miejscem do odpoczynku i czytania książek.

Huśtawki w formie hamaków to prawdziwy hit

Pod ogólnym pojęciem domowej huśtawki występuje też rodzaj wiszącego hamaku. Sprawdza on się świetnie we wnętrzach w stylu retro, a gdy ozdobimy go dodatkowo ażurową falbaną, wnętrze nabierze romantyzmu i sielskości. Taki huśtawko-hamak to świetny „mebel” do pokoju nastolatka. Trochę hipsterski, ale z nutą nowoczesności. W takim „bujaku” młodzież może czytać chociażby lektury szkolne, a to zawsze przyjemniejsze niż wertowanie książki przy biurku.

Łóżko na linach? Czemu nie!

Pod pojęciem domowej huśtawki mogą też kryć się inne bujane meble, na przykład łóżko czy kanapa w salonie. Takie łóżko wygląda tradycyjnie, z tą różnicą, że jest umocowane na linach, nie ma zagłówka i nóg. Łóżko-huśtawka to niebanalny sposób na nieco inne ujęcie tradycyjnego miejsca do spania. Takie meble są dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz, ale możemy je także wykonać samodzielnie. Potrzebny będzie stelaż z palet, odpowiednie mocowania do sufitu i oczywiście grube liny lub łańcuchy. W sieci można znaleźć dużo instruktaży, jak wykonać takie łóżko-huśtawkę.

Huśtawka z opony także do domu

Niebanalnym pomysłem na samodzielne wykonanie huśtawki może być zrobienie jej z opony zawieszonej na mocnej linie. Gdy taką opono-huśtawkę zamontujemy pionowo, to nie będzie potrzeby jej dodatkowo nawiercać, czy montować klamer. Wystarczy klika razy owinąć rant opony sznurem przeciągniętym przez przymocowany do sufitu hak. Pamiętajmy o tym, by model sznura był mocny. Użyjmy np. liny jutowej, wówczas będziemy mieć gwarancję, że nasza huśtawka będzie stabilna, a my podczas bujania na niej nie wylądujemy w hukiem na podłodze. Taka huśtawka świetnie sprawdzi się w bardzo oryginalnych wnętrzach. Oponę można też w całości owinąć jutowym sznurkiem i dodać frędzle – wówczas będzie w modnym teraz stylu boho!

O tym trzeba pamiętać

Ustawienie huśtawki w formie bujanego fotela nie jest problemem i możemy zrobić to w każdym pomieszczeniu, ale jeśli chcemy mieć huśtawkę podwieszaną do sufitu, to musimy dostosować jej zamontowanie do materiału, z jakiego nasz sufit został wykonany. Co to właściwie znaczy? To, że zbyt słaby materiał, taki jak chociażby karton-gips, może nie utrzymać huśtawki. Zaś betonowy sufit będzie jak najbardziej wytrzymały.

Zdj. główne: Nick Monica/unsplash.com

Tagi: DIYhuśtawkahuśtawka do domu
Następny wpis

Jak się pozbyć nadmiaru wody z organizmu?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Sad i ogród

Jak skutecznie zwalczyć szkodniki? Przegląd najnowszych metod i porad ekspertów

24 września 2023

Poznaj najskuteczniejsze metody walki ze szkodnikami, dzięki informacjom od wiodących ekspertów. Zmien swoje podejście do dezynsekcji i naucz się jak skutecznie dbać o swój dom i ogród.

Czytaj więcej

Ostatnie wpisy

Chrzan – naturalny antybiotyk na zatoki

4 czerwca 2021

Sposoby na czyszczenie kostki brukowej

5 lutego 2021

Jak zrobić fondue i jaki ser wybrać?

12 lutego 2021

Sielankowelove

Marzysz o cichym i spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, w którym czas płynie wolniej? Sielankowelove.pl pokaże Ci czym tak naprawdę jest slow life!

Wydawca
Blue Whale Press sp. z o.o.
ul. Polska 114
60-401 Poznań
bluewhalepress.pl

Najnowsze wpisy

Jak skutecznie zwalczyć szkodniki? Przegląd najnowszych metod i porad ekspertów

Jak panele grzewcze na podczerwień mogą zmniejszyć twoje rachunki za energię?

Jak wybrać idealny zlewozmywak granitowy do swojej kuchni?

Kupujemy telewizor. Na co zwrócić uwagę?

Jak skuteczne metody fumigacji mogą ochronić twoją firmę przed szkodnikami?

Nawigacja

  • Redakcja
  • Zasady współpracy
  • Kontakt
  • Nowoczesne technologie i wieś
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.

© 2021 Sielankowelove - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Brak wyników
Zobacz więcej wyników
  • Życie na wsi
    • Rodzina
    • Dom
    • Sad i ogród
    • Wokół domu
  • W kuchni
  • Zdrowie i uroda
  • Pasja i hobby

© 2021 Sielankowelove. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nasze Serwisy: lovihomi.pl, domup.pl, budowaidom.pl, rockethome.pl, singlezone.pl, propertylook.pl, dladomatora.pl, dompodkontrola.pl, jakspokojnie.pl, forhomies.pl, happywalls.pl, glamourlife.pl, gardenyard.pl, cityislife.pl, domzobrazka.pl, dobredomowe.pl, uporzadkowane.pl, roomstour.pl, totalnyremont.pl, slowdom.pl, dreamyhouse.pl, czaswogrodzie.pl, interiornews.pl, gardenlover.pl, gardisfamily.pl, pasgarden.pl, warygardener.pl, garishhome.pl, kumako-blog.pl, vacohybrid.pl, mtr-komplex.pl, keptgarden.pl, gardensground.pl, homegardeninnovation.pl, homegardendesignideas.pl, forradellas.pl, dwelling-house.pl, vastdiscoveries.pl, chikista.pl, housedungarees.pl, residencering.pl, glossierhouse.pl, cutegardener.pl, houserer.pl, workablester.pl, sedateier.pl, dryrer.pl, inquisitivehouse.pl, wigglyway.pl, cuddlyroom.pl, floweryplace.pl, antegarden.pl, planterdom.pl, plantulae.pl, sesquisquare.pl, spaceanove.pl, vetsings.pl, vilarmonia.pl, igotgarden.pl, gardenstips.pl, viteagarden.pl, garden-freak.pl, gardenvox.pl, gardenartlife.pl, ispringgarden.pl, rotagarden.pl, skuhouse.pl, lazeel.pl, agolancer.pl, ihousesystems.pl, giantblossom.pl, architeasers.pl, flowersfreaks.pl, decorhomi.pl, domilovi.pl, cozyspoter.pl