• Redakcja
  • Zasady współpracy
  • Kontakt
  • Nowoczesne technologie i wieś
Sielankowelove
  • Życie na wsi
    • Rodzina
    • Dom
    • Sad i ogród
    • Wokół domu
  • W kuchni
  • Zdrowie i uroda
  • Pasja i hobby
Brak wyników
Zobacz więcej wyników
Sielankowelove
Brak wyników
Zobacz więcej wyników
Sielankowelove Zdrowie i uroda

Złuszczanie naskórka. Pomysł na domowy peeling

Małgorzata Kacperska Przez Małgorzata Kacperska
25 marca 2021
w Zdrowie i uroda
0
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Photo by Monfocus from Pixabay.com

8
Udostępnień
55
Odsłon
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Codzienna pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Oprócz kremów, toników i maseczek powinnaś stosować także peelingi. Zobacz, do których części ciała należy ich używać i jak wykonać je samodzielnie w domu.

Po co stosować peeling?

Na Twoim ciele każdego dnia powstaje cienka warstwa obumarłego naskórka. Jest to naturalny cykl, starsze komórki są wypychane przez nowe.  W trakcie tego procesu produkowana jest woda i tłuszcze uszczelniające płaszcz lipidowy naskórka. W efekcie Twoja skóra może stać się szorstka, szara, zanieczyszczona i zmęczona. To właśnie dzięki peelingom uda się temu wszystkiemu zapobiec.

Naskórek chroni Cię przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: pył, kurz, spaliny, promieniowanie UV oraz pot. Przy pomocy systematycznej pielęgnacji usuniesz martwy naskórek, wygładzisz skórę, odblokujesz ujścia gruczołów łojowych, zapobiegniesz powstawaniu zaskórników i opóźnisz proces starzenia się. Brzmi interesująco? 

Wiele osób często zapomina o peelingu lub myśli, że taki zabieg można wykonać jedynie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Nic bardziej mylnego, spa możesz zrobić w zaciszu własnej łazienki.

Peeling do twarzy 

Peeling do twarzy polecany jest zarówno do twarzy dojrzałej, jak i młodej. W drugim przypadku musisz o wiele bardziej uważać. Cera ma często tendencję do powstawania niedoskonałości. Są one zdecydowanie przeciwwskazaniem do stosowania tego typu zabiegów. Zamiast pomóc, peeling może zaszkodzić i przenieść wypryski również w inne części twarzy.

Jeśli nie borykasz się z tym problemem, to śmiało możesz zaczynać robić przedstawioną niżej miksturę. Nada się ona do skóry suchej, mieszanej oraz tłustej. W zależności od cery, używaj peelingu w innej częstotliwości. Jeżeli masz skórę tłustą lub mieszaną, stosuj go 1–2 razy w tygodniu, a jeśli suchą, to wystarczy 1–2 razy w miesiącu.\

Kawowy peeling do twarzy

Składniki:

3 łyżeczki fusów po wypitej kawie,

5 łyżeczek oliwy z oliwek,

1 łyżeczka zmielonego cynamonu.

Sposób przygotowania:

Wszystkie elementy dokładnie ze sobą wymieszaj. Nanoś zawsze na zwilżoną wcześniej skórę, masując okrężnymi ruchami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Żyj Pięknie (@zyj.pieknie_)

Peeling do ciała

Oprócz twarzy, peelingu używaj też na całym ciele. Ono również ma na sobie zanieczyszczenia. Twoja skóra będzie później lepiej wchłaniała balsamy i olejki. Do peelingu również możesz wykorzystać rzeczy znalezione w kuchni. Wykonuj go 2 razy w miesiącu.

Owsiany peeling do ciała

Składniki:

2 łyżki oliwy z oliwek,

4 łyżki mleka,

2 łyżki płatków owsianych,

2 łyżeczki miodu.

Sposób przygotowania:

Zmiel płatki owsiane w młynku do kawy. Powinny być zmielone grubo, nie chodzi o sam pył. Dodaj pozostałe elementy i dokładnie wymieszaj. Należy użyć go od razu po wykonaniu, ponieważ szybko gęstnieje. Podobnie jak w przypadku peelingu twarzy, masuj nim ciało okrężnymi ruchami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Edyta Machno (@thermomix_czarowanie)

Peeling do skóry głowy

Może Cię to zdziwić, ale oczyszczenia potrzebuje również skóra głowy, i nie chodzi tutaj o szampon. On jedynie usuwa pozostałości kosmetyków do stylizacji i wszystko, co osadziło się na włosach. Stosowanie peelingu może pomóc Ci w stymulacji wzrostu włosów, regulacji pracy gruczołów łojowych na głowie, czy nawet w zmniejszeniu wypadania włosów. Dzięki niemu Twoje włosy staną się błyszczące, miękkie, gładkie i sprężyste, a to wszystko dlatego, że skóra będzie lepiej wchłaniała składniki odżywcze zawarte w szamponach i odżywkach. Peeling stosuj raz w miesiącu.

Cukrowy peeling do skóry głowy

Składniki:

4 łyżki cukru trzcinowego,

3 łyżki szamponu,

2 łyżki żelu aloesowego.

Sposób wykonania:

Wymieszaj wszystkie składniki. Zmocz włosy ciepłą wodą i przez około 5 minut rób delikatny masaż skóry głowy. Nie wcieraj substancji w całe włosy, jedynie w skórę. Po zabiegu spłucz obficie głowę i nałóż ulubioną odżywkę.

Który z peelingów wypróbujesz jako pierwszy?

>> Zobacz też: Jak zadbać o skórę w zimie? Pielęgnacja suchej skóry

Tagi: jak dbać o skórępeeling do ciałapeeling do twarzypielęgnacja skóry
Następny wpis

Szczotkowanie na sucho. Trend czy zabieg, który wzmocni naszą skórę?

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne wpisy

Pasja i hobby

Najlepsze regiony Polski na spływ kajakowy – gdzie się udać?

Przez Agata Kurzańska
24 maja 2023

Odkryj najlepsze regiony, w których możesz cieszyć się pięknem natury i emocjonującymi przygodami na wodzie.

Czytaj więcej

Ostatnie wpisy

Chrzan – naturalny antybiotyk na zatoki

Przez Marta Kozłowska
4 czerwca 2021

Sposoby na czyszczenie kostki brukowej

Przez Dorota Prokopiak
5 lutego 2021

Jak zrobić fondue i jaki ser wybrać?

Przez Aleksandra Tabak
12 lutego 2021

Sielankowelove

Marzysz o cichym i spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, w którym czas płynie wolniej? Sielankowelove.pl pokaże Ci czym tak naprawdę jest slow life!

Wydawca
Blue Whale Press sp. z o.o.
ul. Polska 114
60-401 Poznań
bluewhalepress.pl

Najnowsze wpisy

Najlepsze regiony Polski na spływ kajakowy – gdzie się udać?

Chemia gospodarcza do domu, którą powinien mieć każdy!

Ubezpieczenie Domu: Bezpieczeństwo i Ochrona Twojego Mienia

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Zero waste – jakie kroki podejmować, aby ograniczać ilość wytwarzanych odpadów?

Nawigacja

  • Redakcja
  • Zasady współpracy
  • Kontakt
  • Nowoczesne technologie i wieś

Nasze Portale:: lovihomi.pl, domup.pl, budowaidom.pl, rockethome.pl, singlezone.pl, propertylook.pl, dladomatora.pl, dompodkontrola.pl, jakspokojnie.pl, forhomies.pl, happywalls.pl, glamourlife.pl, gardenyard.pl, cityislife.pl, domzobrazka.pl, dobredomowe.pl, uporzadkowane.pl, roomstour.pl, totalnyremont.pl, slowdom.pl, dreamyhouse.pl, czaswogrodzie.pl, interiornews.pl, gardenlover.pl, gardisfamily.pl, pasgarden.pl, warygardener.pl, garishhome.pl, kumako-blog.pl, vacohybrid.pl, mtr-komplex.pl, keptgarden.pl, gardensground.pl, homegardeninnovation.pl, homegardendesignideas.pl, forradellas.pl, dwelling-house.pl, vastdiscoveries.pl, chikista.pl, housedungarees.pl, residencering.pl, glossierhouse.pl, cutegardener.pl, houserer.pl, workablester.pl, sedateier.pl, dryrer.pl, inquisitivehouse.pl, wigglyway.pl, cuddlyroom.pl, floweryplace.pl, antegarden.pl, planterdom.pl, plantulae.pl, sesquisquare.pl, spaceanove.pl, vetsings.pl, vilarmonia.pl, igotgarden.pl, gardenstips.pl, viteagarden.pl, garden-freak.pl, gardenvox.pl, gardenartlife.pl, ispringgarden.pl, rotagarden.pl, skuhouse.pl, lazeel.pl, agolancer.pl, ihousesystems.pl, giantblossom.pl, architeasers.pl, flowersfreaks.pl, decorhomi.pl, domilovi.pl, cozyspoter.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.

© 2021 Sielankowelove - Wszelkie prawa zastrzeżone.

Brak wyników
Zobacz więcej wyników
  • Życie na wsi
    • Rodzina
    • Dom
    • Sad i ogród
    • Wokół domu
  • W kuchni
  • Zdrowie i uroda
  • Pasja i hobby

© 2021 Sielankowelove. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nasze Serwisy: lovihomi.pl, domup.pl, budowaidom.pl, rockethome.pl, singlezone.pl, propertylook.pl, dladomatora.pl, dompodkontrola.pl, jakspokojnie.pl, forhomies.pl, happywalls.pl, glamourlife.pl, gardenyard.pl, cityislife.pl, domzobrazka.pl, dobredomowe.pl, uporzadkowane.pl, roomstour.pl, totalnyremont.pl, slowdom.pl, dreamyhouse.pl, czaswogrodzie.pl, interiornews.pl, gardenlover.pl, gardisfamily.pl, pasgarden.pl, warygardener.pl, garishhome.pl, kumako-blog.pl, vacohybrid.pl, mtr-komplex.pl, keptgarden.pl, gardensground.pl, homegardeninnovation.pl, homegardendesignideas.pl, forradellas.pl, dwelling-house.pl, vastdiscoveries.pl, chikista.pl, housedungarees.pl, residencering.pl, glossierhouse.pl, cutegardener.pl, houserer.pl, workablester.pl, sedateier.pl, dryrer.pl, inquisitivehouse.pl, wigglyway.pl, cuddlyroom.pl, floweryplace.pl, antegarden.pl, planterdom.pl, plantulae.pl, sesquisquare.pl, spaceanove.pl, vetsings.pl, vilarmonia.pl, igotgarden.pl, gardenstips.pl, viteagarden.pl, garden-freak.pl, gardenvox.pl, gardenartlife.pl, ispringgarden.pl, rotagarden.pl, skuhouse.pl, lazeel.pl, agolancer.pl, ihousesystems.pl, giantblossom.pl, architeasers.pl, flowersfreaks.pl, decorhomi.pl, domilovi.pl, cozyspoter.pl