Wybieramy najlepsze nasiona kwiatów

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nasiona kwiatów są chętnie kupowane zarówno przez doświadczonych, jak i początkujących ogrodników. Wielu z nich jest zdania, że kwiaty samodzielnie wyhodowane z nasion cieszą oczy bardziej i dają więcej satysfakcji niż sadzonki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na uprawę kwiatów z nasion – koniecznie dowiedzmy się jak wybrać rośliny i nasiona, które najlepiej sprawdzą się w naszym ogrodzie.

Szeroki wybór nasion kwiatów do ogrodu i na balkon

Sadzenie kwiatów z nasion jest współcześnie bardzo popularne. W rezultacie sklepy ogrodnicze starające się spełnić oczekiwania swoich klientów oferują bardzo duży wybór roślin. Do swojego ogrodu możemy wybrać nasiona stokrotek pospolitych, złocieni, szarłatu, szałwii, bratków, goździków, groszku pachnącego, ozdobnej fasoli, aksamitek, astrów, ozdobnych słoneczników, trawy pampasowej, tykwy, werbeny, wiesiołka, pelargonii, petunii, pierwiosnków, sasanek, malw, nagietków, mimozy, nasturcji, naparstnicy, niezapominajek i innych niezwykle efektownych roślin.

Jakie kryteria muszą spełniać nasiona kwiatów?

Osobom, które nie znają się na ogrodnictwie może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup nasion kwiatów do ogrodu – wystarczy wybrać te, które podobają się nam najbardziej. Niestety, nic bardziej mylnego. Nasiona, które ostatecznie posadzimy w naszym ogrodzie (lub na balkonie) muszą spełnić wiele kryteriów. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, gdzie zamierzamy je posadzić. Jeżeli mamy jedynie balkon, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie rośliny nadają się do sadzenia w skrzynkach balkonowych (niektóre rośliny mają bardzo rozbudowany system korzeniowy i nawet duża donica może okazać się dla nich niewystarczająca).

Zanim kupimy konkretne nasiona (link), koniecznie sprawdźmy z jakiego kraju pochodzą. Jeżeli są to nasiona z Niemiec, Holandii (lub innego kraju o zbliżonym do naszego klimacie) nie powinny sprawiać nam większych problemów. W przypadku, gdy nasiona pochodzą z Afryki lub Ameryki Południowej, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będą przystosowane do polskich warunków klimatycznych. Może się zdarzyć, że będziemy mogli je uprawiać jedynie w szklarni. Warto o tym wiedzieć przed dokonaniem zakupu.

Inną niesamowicie ważną kwestią jest termin kwitnienia roślin (szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na etykiecie opakowania). Wybierajmy nasiona roślin kwitnących po sobie. Dzięki temu nasz ogród przez cały sezon będzie prezentował się okazale.

Dlaczego nie wszystkie nasiona kwiatów zasługują na naszą uwagę?

Pamiętajmy, że nie wszystkie nasiona kwiatów nadają się do posadzenia w ogrodzie. Zdecydowanie unikajmy nasion, o których pochodzeniu nic nie wiemy (na przykład takich, które są sprzedawane na wagę). Nie kupujmy także nasion przeterminowanych (jest duże prawdopodobieństwo, że stracą one całkowicie lub częściowo zdolność kiełkowania) i takich, których opakowanie jest uszkodzone.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przechowywać drewno opałowe, aby zachowało swoje właściwości?
/
Jak przechowywać drewno opałowe, aby zachowało swoje właściwości?
Drewno opałowe to jedno z najpopularniejszych źródeł ciepła wykorzystywanych w domowych kotłach, piecach i kominkach. Aby zachować jego właściwości i jakość, ważne jest, aby prawidłowo przechowywać drewno. W tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących przechowywania drewna opałowego.
Jak prawidłowo zorganizować utylizację starych mebli i sprzętu domowego?
/
Jak prawidłowo zorganizować utylizację starych mebli i sprzętu domowego?
Poradnik dla tych, którzy chcą odpowiedzialnie pozbyć się starych mebli i urządzeń. Dowiedz się, jak zorganizować ich utylizację zgodnie z zasadami ekologii.
Funkcjonalna sypialnia – podpowiadamy, jak ją urządzić
/
Funkcjonalna sypialnia – podpowiadamy, jak ją urządzić
Czy sypialnia ma być wyłącznie estetyczna? Absolutnie nie! Zadbaj też o jej funkcjonalność! W jaki sposób? Wykorzystując nasze wskazówki!